Profile

Core User FICO

168
FULL-TIME
Auto & Automotive
Ghimbav
JOYSONQUIN Automotive Systems Romania SRL

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice;
  • Minim 3 ani experienţă într-un rol similar;
  • Cunoştinţe solide SAP şi Business Warehouse;
  • Abilităţi excelente de analiză şi sinteză;
  • Foarte bune abilităţi de organizare şi planificare;
  • Iniţiativă şi orientare către rezultat;
  • Excelente abilităţi de comunicare si relaţionare;
  • Cunoştinţe bune limba engleză.

Descrierea jobului

  • Asigură întreţinerea modulului Financiar în SAP (planul de conturi, centre de cost si a altor mastere din aria de financiar conform regulilor aferente contabilitaţii de grup şi statutare);
  • Participă la testarea mapării noilor cerinţe în SAP (ex. punct de lucru nou, produse noi etc.);
  • Asigură suportul şi primul nivel de helpdesk pe parte financiară şi controlling;
  • Colaborează intern pentru rezolvarea rapidă a problemelor identificate;
  • Coordonează verificarea calitaţii datelor de către colegii din controlling în Business Warehouse;
  • Menţine legătura cu organizaţia regională de IT (EITS) ;
  • Dezvoltă rapoarte interne pentru monitorizarea şi creşterea performanţei financiare;
  • Oferă suport pentru actualizarea procedurilor de lucru SAP în modulul Financiar (furnizori, clienţi, carte mare, mijloace fixe) şi Controlling (calculaţie de cost, reevaluare stocuri).

Beneficii

  • Condiţii moderne de lucru;
  • Oportunităţi de dezvoltare în carieră;
  • Acces la traininguri şi programe de dezvoltare personală şi profesională.
  • Brașov