Profile

Inginer planificare calificare

136
FULL-TIME
Auto & Automotive
Cisnădie
Swoboda

Descrierea jobului:

• Planifica si raspunde de calitate, in proiectele noi, respectiv in modificarile de procese/produse
• Intocmeste documentele de calitate, rapoarte si statistici

• Responsabil de intocmirea documentatiei PPAP pentru produsele si procesele noi si existente

• Realizeaza audituri interne de proces in conformitate cu cerintele VDA 6.3

• Aproba si valideaza furnizori

• Realizeaza analizele de greseli
• Utilizeaza diferite unelte de calitate pentru solutionarea neconformitatilor, folosind metoda 8D si metode specifice (Ishikawa, 5 Why, etc.)

Responsabil pentru controlul  instructiunilor de verificare/ de lucru, plan de control, FMEA

• Responsabil de recalificari
• Colaboreaza la preluarea dispozitivelor de productie
• Acorda suport tehnic la transferul de productie din Germania in Romania

• Colaboreaza in determinarea indicatorilor (de ex. cotele de rebut, costurile greselilor, etc.)

Candidatul ideal:

• Studii superioare (Facultatea de inginerie); studii aprofundate in domeniul calitatii constituie avantaj
• Limba engleza la nivel avansat, limba germana constituie avantaj
• Experienta in utilizarea metodelor de calitate
• Bune cunostinte MS Office
• Foarte bune abilitati de comunicare

Beneficii:

• Pachet salarial atractiv (incluzand bonusuri, prime de Paste, Craciun, 8 Martie, tichete de masa)
• Prima de transport
• Oportunitate de a lucra intr-un mediu competitiv
• Acces la programe de dezvoltare profesionala
• Reduceri/gratuitati la servicii medicale la Centrul Medical Aria.

Swoboda
  • Cisnădie