Profile

Inginer de proces

513
FULL-TIME
Auto & Automotive
Cisnădie
Swoboda

 Descrierea jobului:

  • Responsabil de managementul modificarilor privind procesele de lucru
  • Coordoneaza multidepartamental cererile de modificare a proceselor de lucru
  • Gestioneaza, documenteaza cererile de modificare produs / proces
  • Urmareste stadiul modificarilor si implementarea modificarilor
  • Responsabil de respectarea termenelor de implementare
  • Urmareste stocurile de marfa
  • Actualizeaza / completeaza situatii sistem logistic (BOM)
  • Intocmeste instructiuni de lucru / ambalare pentru fiecare etapa a procesului / post de lucru
  • Implementeaza metode noi de lucru menite sa creasca fiabilitatea procesului de productie
  • Stabileste si pune in aplicare masuri pentru remedierea erorilor, cat si pentru monitorizarea procesului si a controlului de eficacitate.

 Candidatul ideal:

• Absolvent de studii superioare in domeniul Ingineriei electronice sau electromecanice

• Cunostinte tehnice de mecanica, pneumatica si electronica

• Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat

• Cunoasterea limbii germane constituie avantaj

• Capacitate de interventie rapida si spontana in rezolvarea de probleme

• Bune abilitati de comunicare si spirit de echipa

• Proactivitate si deschidere catre nou.

Beneficii:

• Pachet salarial atractiv (incluzand tichete de masa, prime de Paste, Craciun, 8 Martie)

• Prima de transport

• Oportunitate de a lucra intr-un mediu competitiv

• Acces la programe de dezvoltare profesionala

• Reduceri/gratuitati la servicii medicale la Centrul Medical Aria.

Swoboda