Profile

Manager regional

Poziții disponibile: 0 poziții
652
FULL-TIME
Alimentară
Linella

Ne dezvoltăm, suntem în creștere continuă, de aceea căutăm colegi pentru Departamentul Operațional.

Candidatul ideal?
Ò Trebuie să fii organizat și punctual;
Ò Utilizarea calculatorului să nu însemne un impediment pentru tine.
Ò Prin profesionalismul tău să contribui la menținerea imaginii și bunei reputații a companiei.

Scopul postului: Asigurarea îndeplinirii obiectivelor și targetelor Departamentului Operațional.

Atribuțiile postului:
Ò Coordonează personalul magazinelor din regiune, urmărind respectarea modului de lucru, a modului de relaționare și consiliere al clienților.
Ò Se asigură că toți angajații cunosc și pun în aplicare standardele de vânzare  agreate la nivel de companie.
Ò Identifică factori care împiedică realizarea planului de vânzări în regiunea responsabilă și propune căi de optimizare a acestuia.
Ò Asigură încadrarea magazinelor în limitele de cheltuieli prestabilite.
Ò Monitorizează și asigură respectarea bugetului prestabilit pentru fiecare magazin din regiune.
Ò Urmărește activitatea magazinelor din regiunea responsabilă, asigurându-se că acestea vor înregistra rezultate financiare pozitive în cadrul inventarierilor generale.
Ò Supervizează și este responsabil de respectarea regulamentului de ordine interioară și a procedurilor stabilite.
Ò Stabilește prioritatea executării sarcinilor pentru subordonați, adoptă măsuri de eficientizare a activității acestora, în regiunea responsabilă.
Ò Organizează și administrează un sistem de stimulare a vânzărilor în regiunea responsabilă.

Profil candidat:
Ò Persoană responsabilă, dinamică, cu spirit de inițiativă, orientată spre rezultat.
Ò Capabilitatea de a elabora și implimenta un plan de acțiune urmărind evoluția și finalitatea acestuia.
Ò Experiență în formarea, organizarea și coordonarea unei echipe.
Ò Abilități de lucru în colaborare și influențare.

Cerințe:
Ò Nivel de studii: studii superioare;
Ò Experiență în vânzări, minim 3 ani;
Ò Bune cunoștințe operare PC-MS Office;
Ò Permis auto-categoria B
Ò Disponibilitate pentru deplasări frecvente la filialele din țară.

Te regăsești?
Vino să faci parte din echipa Linella!!!

Așteptăm CV-urile dvs. pe adresa electronică: job@linella.md, cu mențiunea „Manager regional”
Ne rezervăm dreptul să contactăm doar candidații care corespund cerințelor.

Linella