Profile

Manager proiect (logistica)

142
FULL-TIME
Auto & Automotive
Cisnădie
Swoboda

Descrierea jobului:

·      Coordoneaza procesele logistice din centrul logistic al companiei (receptie si livrari)

·      Dezvolta si implementeaza proiecte privind activitatea logistica

·      Intocmeste instructiuni de lucru privind receptia si livrarea marfurilor

·      Instruieste personalul receptie-livrari

·      Coordoneaza toate activitatile proiectelor alocate, in vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele mai inalte standarde de calitate

·      Pregateste si organizeaza planurile de activitate in cadrul proiectelor alocate si asigura resursele necesare pentru atingerea obiectivelor

·      Asigura comunicarea cu partenerii din cadrul proiectelor alocate, inclusiv din Germania  si respectarea obligatiilor contractuale care decurg din acordurile de parteneriat

·      Intocmeste instructiuni de utilizare a sistemului intern ERP

·      Monitorizeaza progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte de activitate.

Candidatul ideal:

·         Absolvent de studii superioare

·         Cunostinte privind procesele logistice (receptie, livrari, depozit)

·         Experienta in domeniul automotive

·         Cunostinte avansate ale pachetului Microsoft Office (inclusiv Excel la nivel avansat)

·         Limba engleza la nivel avansat; cunoasterea limbii germane reprezinta un avantaj

·         Rigurozitate, organizare, capacitate de analiza si sinteza

·         Foarte bune abilitati de comunicare orala si scrisa; foarte bune abilitati de negociere

·         Incurajeaza o atitutine de cooperare si munca in echipa.

Beneficii:

• Pachet salarial atractiv (incluzand tichete de masa, prime de Paste, Craciun, 8 Martie)

• Prima de transport

• Oportunitate de a lucra intr-un mediu competitiv

• Acces la programe de dezvoltare profesionala

• Reduceri/gratuitati la servicii medicale la Centrul Medical Aria.

Swoboda
  • Cisnădie