Profile

Inginer calitate furnizori

144
FULL-TIME
Auto & Automotive
Cisnădie
Swoboda

Descrierea jobului:

  • Participa la prelucrarea reclamatiilor interne si externe furnizori
  • Sprijina verificarile de produs si proces in productie (audituri interne de proces)
  • Intocmeste documentele de calitate, rapoarte si statistici furnizori
  • Realizeaza auditul de calitate furnizori
  • Urmareste recuperarea costurilor pentru non-calitate de la furnizori
  • Utilizeaza diferite unelte de calitate pentru solutionarea neconformitatilor (Ishikawa, 5 Why, 8D etc.)
  • Acorda suport tehnic la transferul de productie din Germania in Romania
  • Colaboreaza in determinarea indicatorilor globali (de ex. cotele de rebut, costurile greselilor, etc.)
  • Participa la diverse proiecte specifice (FMEA, imbunatatire continua)

Candidatul ideal:

  • Studii superioare (Facultatea de inginerie); studii aprofundate in domeniul calitatii constituie avantaj
  • Card VDA 6.3 constituie conditie obligatorie
  • Limba engleza la nivel avansat, limba germana constituie avantaj
  • Experienta in utilizarea metodelor de calitate
  • Bune cunostinte MS Office
  • Foarte bune abilitati de comunicare

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv (incluzand bonusuri, prime de Paste, Craciun, 8 Martie, tichete de masa)
  • Prima de transport
  • Oportunitate de a lucra intr-un mediu competitiv
  • Acces la programe de dezvoltare profesionala
  • Reduceri/gratuitati la servicii medicale la Centrul Medical Aria.
Swoboda
  • Cisnădie