Profile

Asistent Asigurarea Calitatii

46
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Iași
BMT Aerospace

Candidatul ideal

         Studii superioare – preferabil profil mecanic.

         Experiență relevantă într-o poziție similară - 3 ani.

         Cunoștințe avansate de operare PC: Excel și Word.

         Experiență anterioară ca auditor intern.

         Bune capacități de comunicare.

         Spirit de observație, capacitate de analiză și sinteză, corectitudine.

         Limba engleză - nivel avansat.

Descrierea postului

         Gestionează și contribuie la întocmirea documentației Sistemului de Management al Calității.

         Operează înregistrări în bazele de date pentru Produsul Neconform și extrage rapoarte diverse.

         Prelucrează și analizează datele legate de Controlul Statistic al Proceselor.

         Operează înregistrări în Sistemul de Acțiuni Corective pentru neconformitățile identificate la auditurile de client sau de la organismele de certificare.

         Gestionează Arhiva (Înregistrările Calității).

         Asistă Managerul de Calitate în activitățile specifice.

  • Iași