Profile

Inginer Asigurarea Calitatii

Poziții disponibile: 2 poziții
53
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Iași
BMT Aerospace

Candidatul ideal

         Studii superioare - profil mecanic.

         Experiență relevantă ca Inginer de Calitate în domeniul industrial - 3 ani.

         Cunoștințe avansate de operare PC: Excel și Word.

         Experiență anterioară relevantă în întocmire documentație PPAP (Production Part Approval Process), stabilire cauze și acțiuni corective, control statistic, audit intern.

         Bune capacități de comunicare.

         Spirit de observație, capacitate de analiză și sinteză, de a lua decizii, corectitudine.

         Limba engleză - nivel avansat.

Descrierea postului

         Coordonează și contribuie la întocmirea documentației PPAP.

         Cunoaște și se asigură că cerințele clienților sunt integral respectate.

         Stabilește cauze și acțiuni corective.

         Poate activa ca auditor intern.

         Prelucrează și analizează datele legate de controlul statistic al proceselor.

         Prelucrează și analizează datele statistice legate de sistemele de măsurare.

  • Iași