Profile

Inginer Industrializare - Asamblare si electronica

24
FULL-TIME
Auto & Automotive
Sibiu
Marquardt Schaltsysteme

Candidatul ideal

  • Experienta similara in domeniul auto minim 2-3 ani;
  • Cunostinte despre planificarea si urmarirea productiei constituie un avantaj;
  • Scolarizare MTM-UAS reprezinta un avantaj;
  • Persoana bine organizata, spontana si cu spirit de initiativa;
  • Capacitatea de a lucra intr-o echipa globala;
  • Abilitati de comunicare bine dezvoltate;
  • Capacitate de analiza tehnica si de gasire de solutii;
  • Competente bune de comunicare in limba engleza; limba germana constituie avantaj.

Descrierea jobului

  • Coordonarea modificarilor majore privind productia de serie (echipamente, timpi de productie etc.);
  • Activitati de monitorizare a productiei de serie si de industrializare a modificarilor;
  • Activitati specifice transferului de linii noi (run@rate la furnizor pentru semnarea acceptantei liniei);
  • Respectarea standardelor pentru procese, mijloace de productie si mijloace de verificare;
  • Intocmirea/adaptarea instructiunilor de lucru specifice produselor, precum si a instructiunilor de impachetare;
  • Mentenanta informatiilor in SAP cu privire la planuri de lucru si informatii de baza;
  • Organizarea si evaluarea testelor de productie in fabrica (RUN-uri);
  • Coordonarea sarcinilor pentru modificari echipamente/implementari venite prin ECN (engineering change notification);
  • Intocmirea caietelor de sarcini pentru mijloace de productie/de verificare, unde este necesar, impreuna cu planificatorul pentru montaj/electronica/mijloace de verificare;
  • Colaborare la aprobari de proiectare si de fabricatie la constructia mijloacelor de productie din MSR;
  • Solicitarea aprobarii de fonduri pentru modificarile cerute;
  • Preluarea sarcinilor din testele de productie RUN si monitorizare stadiu proiect pentru proiectele duplicat;
  • Evaluarea periodica a capacitatilor si planificarea liniilor de productie (timpi de lucru si mod de lucru );
  • Preluare extinsa a sarcinilor de industrializare pentru departamentul electronica (modificari, receptie mijloace de productie, comanda de echipamente).

Descrierea companiei

Compania Marquardt

Istoria concernului Marquardt incepe in anul 1925 ca afacere de familie, in Rietheim-Weilheim Germania, ajungand in prezent la 13 filiale localizate pe patru continente: Europa, Africa, Asia si America.

La nivel international, echipa Marquardt inglobeaza peste 7000 de angajati, continuand sa creasca si sa inoveze.

In Sibiu, Marquardt si-a inceput activitatea in anul 2006, avand in prezent cinci segmente de productie: Injectie mase plastice, Electronica, Asamblare, Vopsire industriala si Microcomutatoare.

In anul 2008 s-au pus bazele Centrului de Cercetare-Dezvoltare, care are in prezent urmatoarele domenii de activitate: Dezvoltare software, Testare functionala si validare software, Proiectare mecanica, Dezvoltare hardware, Testare prototipuri.

Produsele noastre se adreseaza in special industriei automotive, portofoliul incluzand clienti ca Mercedes-Benz, Chrysler, Porsche, Jaguar, Maserati, Volkswagen, Audi, BMW, Peugeot, Citroen, Renault, dar au aplicabilitate si in alte domenii: electrocasnice, sisteme audio, echipamente industriale.

Cariera la Marquardt

Marquardt este o companie in continua dezvoltare, atat la nivel local cat si international.

Oferim oportunitati nelimitate pentru dezvoltarea profesionala, promovand totodata principii solide si pasiunea pentru automotive.

Activitatea si mediul nostru de lucru sunt caracterizate prin dinamica, spirit de echipa si inovatie.

Cautam persoane creative si motivate care sa ne ajute in modelarea viitorului.

Te invitam sa faci parte din echipa de succes Marquardt!

  • Sibiu