Profile

Analist Calitate

205
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Sibiu
Odu Romania Manufacturing

ODU  România Manufacturing este o importantă firmă cu capital străin, din industria electrică și electrotehnică din România, furnizor de conectică de cea mai înaltă calitate pe piața tehnologiei medicale, a telefoniei mobile și telecomunicațiilor, electronică și automatică industrială, industrie auto, tehnologie de măsurare și testare. În afara centrului principal din Germania, ODU are filiale în întreaga lume (USA, Marea Britanie, Franța, Suedia, China), iar în România a fost înființată în anul 2006.

Suntem în căutarea unui candidat pentru poziția de Analist Calitate

Această poziție este disponibilă în SIBIU.

Descrierea postului:

Pentru ocuparea acestui post, candidatul trebuie să îndeplinească următoarele sarcini şi responsabilităţi specifice postului:

  • Stabilește și implementează acțiuni corective/preventive și urmărește eficacitatea acestora în vederea menținerii obiectivelor specifice ale calității;
  • Gestionează și ține sub control costurile calității prin urmărirea zilnică a defectelor și a costurilor suplimentare;
  • Asigură tratarea reclamațiilor primite de la client și a necoformităților interne, utilizând metodologia 8D;
  • Participă activ la procesul de îmbunătățire continuă din cadrul organizației.

Profilul Candidatului ideal:

  • Absolvent studii superioare tehnice în domeniul mecanic;
  • Experienţă ney entry/middle level;
  • Cunoştinţe PC: Microsoft Office/Outlook;
  • Cunoştinţe de limba engleză sau limba germană constituie un avantaj;
  • Cunoștințe de desen tehnic, metode ale calității (8D, 5 Why);
  • Abilități de comunicare, seriozitate, responsabilitate, lucru în echipă, abilitatea de a lucra sub presiune.