Profile

Consilier evaluator, Sectia Evaluare Garantii

217
FULL-TIME
Bănci & Finanțe & Asigurări
Chișinău
Mobiasbanca – OTP Group

Beneficiile pe care le oferim:

  • Acordarea suportului privind identificarea, analiza şi formalizarea cazurilor de incidente funcționale al sistemului informațional al băncii;
  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi principale:

  •         Verifică şi avizează rapoartele de evaluare elaborate de companiile de evaluare;
  •          Evaluează şi întocmeşte actele de examinare și verificare/monitorizare privind bunurile mobile propuse drept garanții;
  •         Monitorizează, analizează și verifica activitatea societăților de evaluare, care colaborează cu banca;
  •         Verifica integritatea şi calitatea bunurilor gajate, în cadrul acțiunilor de control.

 Cerinţe:

  •          Experienţa de activitate în sistemul financiar-bancar minim 1 an;
  •          Studii superioare profil economic/evaluarea imobilului;
  •          Cunoaşterea  fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă;
  •         Cunoştinţe de baza de aplicare a MS Office (Word, Power Point);
  •       Permis de conducere categoria B.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332