Profile

Programator ABAP SAP, Departament IT

85
FULL-TIME

Studii: Superioare

Lb. Engleza  – nivel avansat; Lb. Germana – constituie avantaj

O intelegere solida a modulelor ERP

Cunostinte avansate de programare ABAP

Experienta: pe un post similar reprezinta avantaj

Competente:

Experienta in scrierea si intelegerea specificatiilor tehnice si functionale

Cunostinte avansate ale documentatiei tehnice

Abilitati de analiza si comunicare interpesonale

Abilitatea de a lucra independent pe sarcini si proiecte cu supraveghere limitata

Responsabilitati:

Dezvolta programele ABAP in SAP ECC versiunea 6.0 utilizand ABAP, ABAP / OO, Webdynpro, dar si FIORI , SAPUI5 si cenitCONNECT APM .

Lucreaza cu analistii functionali SAP pentru a formaliza specificatii pentru dezvoltari personalizate

E responsabil de proiectarea si implementarea solutiilor tehnice pentru interfete, rapoarte, formulare si fluxuri de lucru (work-flows) prin tranzactii de apel, iesiri de utilizatori, transfer de date standard, Dialog programming, SAP Script etc.

Pregateste toate documentele necesare si furnizeaza rapoarte conducerii, dupa caz.

Beneficii: Transport gratuit, tichete de masă, bonusuri anuale de performanță, bonuri cadou de sarbatori, bonus de fidelitate, al 13-lea salariu, card de sanatate, abonament la sala de sport,  posibilități de dezvoltare profesionala.

Hirschmann Romania