Profile

Inginer calitate

314
1
FULL-TIME
Auto & Automotive
Brașov
Varta Microbattery

Descrierea jobului:

u  Colaborează îndeaproape cu managerul de calitate

u  Elaborarea și actualizarea instrucțiunilor de inspecție calitativa

u  Gestionarea reclamațiilor de la client

u  Efectuarea inspecțiilor si verificărilor in procesele de producție cat si la recepția bunurilor aprovizionate;

u  Supervizarea omologărilor interne pentru procesele de producție

u  Conduce analizele pentru identificarea cauzelor ce au generat incidente interne de calitate.

u  Definește, implementează si monitorizează acțiuni si proiecte de imbunatatire continua a indicatorilor de calitate.

u  Participa la elaborarea documentației de omologare interna a proceselor

u  Elaborează si imbunatateste planurile de control

u  Elaborează si imbunatateste instructiuniile de testare si formularele aferente

u  Contribuie activ la imbunatatirea continua a performantelor fabricii: identifica in mod constant oportunitati de imbunatatire a propriei activitati cat si a fabricii

u  Efectuează gemba walk /audituri 5S/ si identifica neconformitati;

u  Instruirea operatorilor, inspectorilor calitate, a tehnicienilor mentenanta,inginerilor de proces in domeniul calitatii;

Candidatul ideal:

u  Studii superioare tehnice (absolvite);

u  Minim 3 ani experiența in domeniul Calitate sau Producție

u  Cunostiinte bune de desen tehnic

u  Cunostiinte despre : APQP,PPAP,MSA, Metoda 8D, Lean

u  Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat

u  Cunoașterea limbii germane este un avantaj

u  Abilitați de coordonare si monitorizare a activității