Profile

Cadru Tehnic PSI

560
1
FULL-TIME
Auto & Automotive
Ghimbav
Quin

Candidatul ideal

  • Studii medii/superioare profil tehnic;
  • Curs SSM minim 80 ore – avantaj;
  • Curs PSI/ PC – obligatoriu;
  • Curs RSTVI – avantaj;
  • MS Office (Word, Excel, Power Point);
  • Cunoștințe de limba engleză;
  • Atenție concentrată și distributivă;
  • Abilități de comunicare;
  • Spirit organizatoric.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Asigură instruirea noilor angajați în cadrul instructajului introductiv general de protecția muncii, situatii de urgenta, protecția mediului;
  • Elaborează, dezvoltă și actualizează documente, rapoarte, intructaje, proceduri conform legislației, în domeniul situațiilor de urgență;
  • Studiază și își însușeste actele normative care reglementează activitatea de prevenire și stingere a incendiilor, a protecției muncii și realizează punerea acestora în practică;
  • Participă prin sondaj la organizarea și desfășurarea instructajului de protecția muncii, situații de urgență, protecția mediului la locul de muncă şi cel periodic;
  • Elaborează și afișează în sectoare, în colaborare cu șefii de sector, normele specifice de protecția muncii, situații de urgență, protecția mediului;
  • Asigură avizarea dotării personalului cu mijloace de protecție individuală și colectivă;
  • Participă la investigarea cauzelor producerii accidentelor de muncă și imbolnăvirilor profesionale;
  • Monitorizează aspectele de sănătate și securitate în muncă.

Quin