Profile

Inginer proces Pregatirea fabricatiei

648
FULL-TIME
Auto & Automotive
Ghimbav
JOYSONQUIN Automotive Systems Romania SRL

Candidatul ideal

  • Studii superioare cu profil tehnic sau economic;
  • Experienta pe un post similar;
  • Limba Engleza – nivel mediu;
  • Bune cunostinte MS Office;
  • Comunicativ;
  • Organizat si bune abilitati de gestionare a problemelor.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:

  • Analizeaza procesul de productie si propune masuri pentru optimizarea procesului, in vederea reducerii timpilor de productie si a materialelor;
  • Determina timpii de proces si material din proces si propune masuri pentru reducerea costurilor de productie aferente timpilor si materialelor;
  • Intocmeste instructiunea de lucru astfel incat muncitorul sa isi desfasoare activitatea in conditii optime;
  • Colaboreaza cu responsabilul de capacitate si material si raspunde de amenajarea locului de munca astfel incat muncitorul sa foloseasca doar materialele necesare si in timpul de munca planificat;
  • Se asigura ca la locul de munca sunt afisate instructiunile de lucru si fisele de parametri.