Profile

Sef Serviciu SSM

18
1
FULL-TIME
Auto & Automotive
Ghimbav
Quin

Candidatul ideal

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice;
  • Cunostinte limba engleza - bune;
  • Cunostinte MS Office – bune;
  • Curs SSM minim 80 ore;
  • Curs Evaluator de risc;
  • Curs Sef Serviciu Situatii de Urgenta;
  • Curs Cadru tehnic PSI;
  • Curs Inspector Protectie Civila;
  • Curs Gestiune deseuri;
  • Curs RSVTI;
  • Curs Consilier Transport ADR;
  • Experienta in coordonare;
  • Atentie concentrata si distributiva;
  • Abilitati de comunicare;
  • Spirit organizatoric

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Coordonarea activitatii Serviciului Intern de Prevenire si Protectie.
  • Identificarea pericolelor si evaluarea riscurilor pentru fiecare componenta a sistemului de munca.
  • Elaborarea si actualizarea planului de prevenire si protectie.
  • Asigurarea informarii si instruirii lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca si verificarea cunoasterii si aplicarii de catre lucratori a informatiilor primate.
  • Intocmirea planul de actiune in caz de pericol grav si iminent, conform legislatiei in vigoare si se asigura ca toti lucratorii sa fie instruiti in aplicarea lui.
  • Monitorizarea functionarii sistemelor de protectie, a instalatiilor de ventilare sau a altor instalatii pentru controlul noxelor.
  • Colaborarea cu lucratorii si/sau reprezentantii lucratorilor, serviciile externe de prevenire si protectie, medicul de medicina muncii in vederea coordonarii masurilor de prevenire si protectie.
  • Pregatirea documentatiilor necesare si se asigura de obtinerea autorizatiilor, acordurilor, avizelor din domeniul protectiei mediului necesare pentru desfasurarea activitatii.
  • Se asigura cu organizarea activitatii de gestionare deseuri.

Quin