Profile

Tehnician mentenanta electronica

563
1
FULL-TIME
Auto & Automotive
Sibiu
Marquardt Schaltsysteme

Responsabilitati

·         Efectuarea si implementarea modificarilor tehnice pentru liniile de montaj;

·         Asamblare echipamente tehnologice noi;

·         Respectarea standardelor pentru procese, mijloace de productie si mijloace de verificare ;

·         Efectuarea activitatilor de mentenanta preventiva;

·         Efectuarea activitatilor de reparatii masini;

·         Completarea informatiilor legate de mentenanta in documentele aferente;

·         Urmarirea pieselor de schimb;

·         Interventia la masini si inlaturarea defectelor;

·         Urmarirea preventiva a functionarii masinilor.

Profil candidat

·         Calificare minima nivel tehnician. - specializare electronica, electrotehnica;

·         Experienta in domeniul electromecanic minim 1 an;

·         Experienta in service si reparatii masini;

·         Experienta in automatizari;

·         Experienta actionari mecanice si electromecanice;

·         Desen tehnic si scheme electrice;

·         Experienta prelucrari mecanice.

·         Persoana organizata;

·         Mod de lucru structurat;

·         Capacitatea de a lucra intr-o echipa globala;

·         Capacitate de comunicare foarte buna;

·         Initiativa proprie;

·         Cunostinte de limba engleza/germana.

  • Sibiu