Profile

Logistician Gestiune Flux – Achiziții Externe

Poziții disponibile: 2 poziții
1514
3
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Sibiu
Odu Romania Manufacturing

Descriere post:

  • Identificarea, contractarea și calificarea furnizorilor locali și globali în funcție de cerințele clienților;
  • Achiziția de materii prime, materiale de producție, materiale auxiliare precum și previzionarea necesarului de achiziție;
  • Monitorizarea și evaluarea anuală a furnizorilor cu ajutorul instrumentelor specifice;
  • Menținerea contactului permanent cu furnizorii dar și cu departamentele din lanțul de aprovizionare;
  • Negocierea preturilor de achizitie si de transport;
  • Prelucrarea ofertelor și analiza comparativă a ofertelor. Selectarea furnizorilor în conformitate cu procedurile în vigoare;
  • Respectarea și aplicarea procedurilor și instrucțiunilor specifice postului.

Profilul Candidatului ideal:

  •   Absolvent de studii superioare;
  •   Experiența într-o poziție similară constituie un avantaj;
  •   Cunoştinţe de limba engleză nivel avansat;
  •   Cunoştinţe de limba germană constituie un avantaj;
  •   Cunoștințe de operare PC (MS Office);
  •   Experiența program ERP;
  •   Persoană organizată, orientată spre rezultate, sociabila, capabilă de a lua decizii, dornică să se alăture unui colectiv tânăr și motivat.
  • Sibiu