Profile

Online sales assistant

967
2
FULL-TIME
Retail & FMCG
Cluj-Napoca
Farmec

Locatia: Sediul central Farmec S.A, Cluj-Napoca - Departament vânzări online;

Îți doreşti o echipă care apreciază comunicarea, munca în echipă şi buna dispoziţie? Atunci vino în echipa noastră!

Responsabilități:

  • Răspunzi la întrebările care vin din mediul online și oferi consultanţă clienților în luarea deciziei de achiziție a produselor din portofoliul Farmec;
  • Oferi informații referitoare la campaniile de promovare active în mediul online și offline;
  • Soluționezi situațiile semnalizate de către clienți: plângeri, reclamații, întârzieri în livrare, anulare de comenzi, schimbări intervenite în comenzile plasate de clienți, probleme de facturare, etc.;
  • Procesezi comenzile primite zilnic prin intermediul magazinului, telefonic sau pe email;
  • Colaborezi cu serviciile de curierat privind livrarea, reclamațiile și retur-ul coletelor;
  • Faci propuneri și sugestii privind campaniile de promovare în mediul online;
  • Asiguri logistica campaniilor de promovare;
  • Întocmești rapoartele specifice activității desfășurate și cele necesare pentru departamentul Marketing (rapoarte de reclamații, retururi, comenzi lunare, rezultatele campaniilor de promovare, etc.).

Cerinţe:

  • Studii superioare în Marketing/Economie/Administrarea Afacerilor;
  • Bune abilități de comunicare verbal și scris în limba engleză, italiană și română.
  • Cunoștințe operare PC: MsOffice, Explorere, programe de facturare (constituie avantaj: cunoștințe de utilizare MsNavision).

Ce competențe am dori să deții:

  • Comunicare şi muncă în echipă;
  • Planificare – organizare, auto-disciplină;
  • Managementul timpului;
  • Rezolvarea de probleme;
  • Eficiență personală;
  • Seriozitate și atitudine proactivă.

Ce îți putem oferi noi:

  • Salariul constituit din partea fixă și partea variabilă (conform gradului de îndeplinire al obiectivelor lunare), tichete de masă, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.), zi liberă cu ocazia aniversării zilei de naștere, decontare abonament de transport în comun;
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist.
Farmec
  • Cluj-Napoca