Profile

Team Leader echipa Contabilitate

59
FULL-TIME
Servicii & BPO
Iași
VEO Worldwide Services

Candidatul ideal

Vrei să activezi în domeniul contabil, într-o companie multinațională și să acumulezi experiență atât în contabilitatea internațională, cât și în management?

Atunci îți propunem să conduci spre success o echipă de contabili din Chișinău.

Pentru a reuși ai nevoie de:

- experiență în domeniul contabilității;

- minimum 1 an experiență în managementul unei echipe – reprezintă un avantaj;

- studii de licență sau masterat finalizate în domeniul financiar-contabil/ audit;

- nivel mediu-avansat de limbă franceză (nivel minimum B1);

- bune abilități de comunicare orală și scrisă în limbile română și franceză și orientare către client;

- leadership, flexibilitate, organizare și management al timpului;

- disponibilitate la deplasări ocazionale la sediile companiei din străinatate.

Descrierea proiectului

In cadrul proiectului Contabilitate au fost externalizate serviciile de ținere a contabilității, raportare lunară, întocmire declarații și situații financiare pentru un grup francez de societăți cu prezență internațională.

Descrierea jobului

Vei fi responsabil să:

- coordonezi o echipă de contabili;

- îți aliniezi aptitudinile cu ultimile noutăți din contabilitatea internaționala;

- organizezi și să monitorizezi activitatea zilnică a echipei, să urmărești obiectivele cantitative și calitative fixate;

- analizezi rezultatele echipei și să te implici în procesul de evaluare al membrilor echipei;

- oferi training-uri către membrii noi ai echipei;

- motivezi echipa și să creezi o atmosferă plăcută la locul de muncă;

  • Chișinău