Profile

Traducator

463
FULL-TIME

Candidatul ideal

Dacă cunoști limba franceză și alte două limbi străine (engleză/ spaniolă/ italiană/ germană), ești atent la detalii și îți dorești să te implici într-un proiect nou și provocator, te așteptăm în echipa VEO.

Caracteristicile cheie necesare reușitei pe această misiune sunt:

- Cunoștințe de limbă franceză (minimum B2) și alte două limbi străine (engleză/ spaniolă/ italiană/ germană);

- Bune cunoștințe de utilizare pachet Microsoft Office;

- Atenție la detalii, capacitate de analiză și sinteză, acuratețe în exprimare, exigență și rigurozitate.

Descrierea jobului

În calitate de Traducător principalele misiuni vor fi:
Activități de traducere din engleză/italiană/ spaniolă/ germană în franceză a instrucțiunilor de utilizare, a etichetelor pentru a gamă variată de produse (inclusiv a documentelor tehnice de specialitate), cu respectarea regulilor de tehnoredactare corespunzătoare;

- Verificarea calitativă a traducerilor și finalizarea acestora în timp util.

Și pentru că valorificăm implicarea și dorința de a învăța, oferim următoarele beneficii:

- Training inițial specific activității desfășurate;
- Pachet care include beneficii financiare și non-financiare;

- Feedback și coaching din partea responsabililor direcți;

- Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;

- Sală de relaxare. Atunci cand ai o pauză în timpul zilei te poți bucura de o masă de foosball, PlayStation și Green Corner;

- Vineri tematice și alte activități bazate pe conceptul "Happy people at work".

Traducator
VEO Worldwide Services
  • Chișinău