Profile

Tehnician electromecanic

Poziții disponibile: 3 poziții
56
FULL-TIME
Auto & Automotive
Brașov
Varta Microbattery

Candidatul ideal

- Studii tehnice
- Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara in mediul industrial
- Disponibilitate pentru lucru in ture (12/24 si 12/48)
- Microsoft Office
- Engleza – nivel mediu, Germana – constituie un avantaj
- Spirit practic si atentie la detalii
- Lucru in echipa

Responsabilitati:
- Analizarea erorilor si defectiunilor la mijloacele de productie (componente mecanice, hidraulice sau pneumatice
- Prioritizarea lucrarilor de mentenanta
- Punerea in functiune a instalatiilor
- Adaptarea sistemelor de comanda ale masinilor, corectarea programelor de prelucrare, efectuarea de probe de functionare si intocmirea documentatiei corespunzatoare
- Confectionarea de piese de schimb, de sipozitive suplimentare si auziliare in baza desenelor de executie
- Analiza punctelor slabe si eliminarea acestora
- Introducerea datelor de productie necesare in calculatorul masinilor de etichetat/ambalat