Profile

Controlor financiar

278
1
FULL-TIME
Auto & Automotive
Ghimbav
Quin

Candidatul ideal

- Experienta minim 3 ani in controlling;
- Studii superioare economice;
- Experienta in mediul industrial (de preferat din industria automotive);
- Cunostinte foarte bune de limba engleza;
- Cunostinte de limba germana - constituie un avantaj;
- Cunostinte de lucru intr-un ERP (SAP – reprezinta avantaj)

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Colecteaza, verifica si interpreteaza date transpunandu-le in rapoarte financiare;
- Este implicat in procesul de bugetare, venituri si cheltuieli;
- Urmareste respectarea bugetului, indica diferentele fata de plan, propune masuri corective;
- Determina costurile standard pentru produsele semifinite si finite;
- Realizeaza inchiderile lunare pe centre de cost si proiecte;
- Monitorizeaza planul de investitii actual versus plan;
- Calculeaza „overheads”, tarife om, masini;
- Urmareste KPI existenti, identifica si propune noi KPI.

Quin