Profile

Junior Controller

1299
FULL-TIME
Auto & Automotive
Chișinău
DRÄXLMAIER

DRÄXLMAIER Group este de peste 50 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei aproximativ 70 de mii de angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Căutăm un Junior Controller care să se alăture departamentului de Controlling. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Pregătește rapoarte/situaţii cu privire la cheltuielile pe centrele de cost alocate şi la nevoie, întocmește un plan de măsuri contra abaterilor plan/realizat.
  • Întocmește alocările lunare pe centre de cost în SAP

  • Verifică, apobă şi prelucrează coşurile de cumpărături, conform bugetului

  • Întocmește raportul și analiza lunară a productivităţii şi analiza tarifelor pentru toate departamentele/proiectele

  • Contribuie la pregătirea corectă şi la timp a situaţiilor lunare, trimestriale şi anuale.

  • Pregătește analize ad-hoc, rapoarte sau prezentări privind eficiența economică la nivel de locație, în vederea luării unor decizii strategice de către conducerea firmei.

Cerințe:

  • Studii superioare economice/tehnice;
  • Minimum 2 ani experiență într-o pozitie similară;
  • Cunoștințe MS-Office (Excel, Power Point), SAP
  • Limba engleza la nivel avansat
  • Limba germană prezinta un avantaj
  • Abilităţi de comunicare şi analiză, iniţiativă personală şi orientare către rezultate.

Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește să facă parte dintr-o echipă dinamică care iși desfasoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Junior Controller.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 saptamani.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email a DRÄXLMAIER Group, prin intermediul  retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul Grupului Draexlmaier.

DRÄXLMAIER