Specialist in domeniul calitatii - aparate de masura si control

1097
FULL-TIME
Auto & Automotive
Chișinău
DRÄXLMAIER

DRÄXLMAIER Group este de peste 50 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei aproximativ 70 de mii de angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Căutăm un Specialist în domeniul calitatii - aparate de masura si control care să se alăture departamentului de Calitate. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

      Responsabilități:

  • Întocmește instrucțiunile de control, stabilește instrumentele de control corespunzatoare în faza de serie; Întocmește mostre pe proces și mostre de referință în faza de serie împreună cu specialistul de proces
  • Prelucrează reclamațiile în colaborare cu departamentele de specialitate corespunzatoare

  • Actualizează dosarele FMEA și PPAP a seriei

  • Realizează omologări ale mostrelor în cazul modificării seriei

  • Administrează aparatele de masură și control, verifică certificatele metrologice ale acestora. Efectuează studii de capabilitate a echipamentelor de control

  • Se asigură de respectarea termenelor și implementarea măsurilor pe probleme de calitate.

    Cerințe:

  • Studii superioare tehnice
  • Experiență într-o poziție similară în industria auto constituie avantaj

  • Cunoștințe bune de operare PC (Excel, Outlook, Word, Power Point)

  •  Cunoștințe de limba engleză/germană nivel avansat

  •  Cunoștințe de Analiza sistemelor de măsurare și Metrologie

  • Persoană sociabila, dornică să învețe, orientată spre proces

  •  Abilități foarte bune de organizare și comunicare

    Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de avansare în carieră;

  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește să facă parte dintr-o echipă dinamică care iși desfasoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Specialist în domeniul calitatii – aparate de masura si control.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 saptamani.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email a DRÄXLMAIER Group, prin intermediul  retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul Grupului Draexlmaier.

DRÄXLMAIER