Profile

Receptioner hotel

1107
FULL-TIME
Hoteluri & Restaurante
Bucuresti
RIN Hotels

RIN Hotels cauta colegii in departamentul de Receptie. Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara, dinamica si profesionista asteptam aplicatia ta aici sau pe adresa de e-mail: resurseumane@rinhotels.ro
RIN Grand Hotel**** este situat pe Soseaua Vitan Barzesti, nr. 7D
RIN Central Hotel**** este situat pe strada Traian, nr. 55A

Cerinte:
Limba engleză obligatorie - nivel conversational mediu-avansat ; a doua limbă străină constituie un avantaj
Experienţa în utilizarea programului de gestiune hotelieră Opera reprezintă un avantaj
Persoană comunicativă, atentă la detalii, proactivă si orientată către client
Experienţa anterioară în industria hotelieră/ recepţie/ relaţii clienţi reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Promovează serviciile companiei în rândul potenţialilor clienţi
Proceseaza check-in-urile si check-out-urile cu eficienta si profesionalism
Informează corect şi clar oaspeţii în legătură cu serviciile oferite de hotel
Efectuează rezervări de mese la restaurant, bilete la spectacole, etc.
Transmite şi/sau primeşte mesaje prin fax, telefon, etc.
Colaboreaza cu alte departamente: rezervari, restaurant, housekeeping, etc.
Se ocupă de obiectele anunţate ca fiind pierdute acţionând prompt în vederea recuperării lor
Efectuează operaţiuni de casă, calculează facturile, încasează contravaloarea serviciilor
Rezolvă prompt şi cu discreţie diferite situaţii particulare sau reclamaţii ale clienţilor
Se informează permanent asupra acţiunilor şi activităţilor ce au loc în incinta hotelului pentru a da informaţii turiştilor

Beneficii:
- lucrul intr-o echipa tanara si profesionista
- posibilitati de promovare
- formare profesionala pe parcursul activitatii
- tichete de masa

- posibilitate de cazare
- reduceri acces centrul SPA - Body-Art Wellness Club
- discount abonamente medicale
- prime de sarbatori
- acces gratuit parcul acvatic Water Park (Otopeni)

RIN Hotels