Tehnician programare, lansare, urmarirea productiei - germana

1375
FULL-TIME
Auto & Automotive
Chișinău
DRÄXLMAIER

DRÄXLMAIER Group este de peste 50 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei aproximativ 70 de mii de angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Căutăm un Tehnician planificare, lansare, urmarire productie - Germana care să se alăture departamentului de Logistică. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități

- Intocmeşte planul de producţie şi priorităţile, stabilind cerinţele în funcţie de posibilitatea de realizare,  capacităţile utilajelor şi necesarul de personal

- Coordonează şi planifică stocurile de piese finite şi semifinite

- Urmăreşte realizarea de piese finite şi semifinite

- Urmăreşte şi actualizează comenzile clienţilor cu necesarul de piese a fi livrate

Cerințe

- Studii superioare economice

- Experienţa de minim 1 an intr-un post similar constituie avantaj

- Cunoştinţe limba germană nivel conversational - obligatoriu

- Cunoştinţe operare Microsoft Office (Excel, Word, Power point)

- Capacitate de lucru în echipă, abilităţi de comunicare şi de negociere - Abilităţi

   organizatorice, gândire analitică, flexibilitate

Beneficii:

- Training initial

- Posibilitati de avansare in cariera - Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește să facă parte dintr-o echipă dinamică care iși desfasoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Tehnician planificare, lansare, urmarire productie – limba Germana.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 saptamani.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email a

DRÄXLMAIER Group, prin intermediul  retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul uneiplatforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul Grupului Draexlmaier.

DRÄXLMAIER