Profile

Recruitment Specialist

1098
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Cluj-Napoca
De'Longhi

Candidatul ideal:

  • Experienta de minimum 3 ani in recrutarea si selectia de personal;
  • Cunostinte limba engleza – la nivel avansat;
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunostinte operare PC (pachetul MS Office);
  • Calitati personale: organizare, comunicativitate, orientare spre client, gandire analitica, atitudine proactiva, munca in echipa.

Responsabilitati:

  • Derularea întregului proces de recrutare (creează şi postează anunţurile de recrutare, realizează selecţia CV-urilor, programează candidatii la interviu, intervievează candidaţii pe baza competenţelor, administrează testele şi întocmeşte lista scurtă cu candidaţii selectaţi);
  • Identifică modalităţile optime de găsire a candidaţilor (website-uri, mass-media, agenţii de recrutare, networking, headhunting, anunţuri interne etc.);
  • Coordonează organizarea interviurilor – logistică, transport, pregătirea candidaţilor şi a managerilor implicaţi;
  • Intocmeşte ofertele de angajare; negociează şi prezintă oferta salarială candidaţilor acceptaţi;
  • Menţine legatura cu firmele de recrutare agreate pentru poziţiile contractate;
  • Reprezintă compania la evenimentele de resurse umane aferente recrutării (târguri de job-uri, prezentări la facultăţi/universităţi), interrelaţionează şi menţine contactele create;
  • Răspunde de organizarea proiectelor de practică a elevilor şi studenţilor în cadrul De’Longhi;
  • Actualizează informaţiile de pe panourile de comunicare ale departamentului.

Descrierea companiei:

      De'Longhi este o companie italiană producătoare de aparate electrocasnice, lider global pe anumite segmente. Succesul continuu al brandului Delonghi se datorează echipei noastre pe care o caracterizează spiritul inovator, energia unică şi nu în ultimul rând atitudinea orientată mereu spre reuşită.

      Suntem imaginativi și entuziaști. Demonstrăm mereu putere de caracter prin faptul că suntem o resursă infinită, când vine vorba de inventivitate şi aplicabilitate practică, și suntem mândri să ne punem numele pe produsele din casele oamenilor:
"Fiecare experiență De'Longhi vine cu ceva special".

De'Longhi
  • Jucu
  • Cluj-Napoca
  • Dej
  • Gherla