Profile

Tooling Engineer (CNC)

1118
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Cluj-Napoca
De'Longhi

Responsabilitati:

  • Ia decizii asupra interventiilor de complexitate medie si mare in ceea ce priveste reparatiile matritelor de injectie mase plastice;
  • Consulta documentatia ce insoteste matritele de injectie si ofera suport tehnic matriterilor;
  • Coordoneaza operatiile de demontare si montare ale sistemelor de injectie, hidraulice si mecanice;
  • Instruieste personalul din cadrul atelierului;
  • Planifica activitatile de mentenata preventiva;
  • Gestioneaza starea echipamentelor din cadrul atelierului;
  • Se ocupa de achizitionarea de echipamente, scule si piese de schimb;
  • Gestioneaza relatia cu furnizorii de echipamente si servicii;
  • Imbunatateste fluxul de reparatii;
  • Intocmeste programe CAD si CAM si urmareste punerea in aplicare a acestora.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare profil tehnic;
  • Cunostinte de limba engleza (limba italiana constituie un avantaj);
  • Experienta in domeniu de minim 1 an;
  • Spirit de initiativa, creativitate si flexibilitate;
  • Bune abilitati de organizare, comunicare si gestionare a timpului.

Beneficii:

  • Masa asigurata;
  • Tichete de masa;
  • Transportul asigurat;
  • Training-uri si programe de dezvoltare.

De'Longhi
  • Cluj-Napoca
  • Dej
  • Gherla
  • Apahida