Profile

Inginer Tehnolog Injectie Mase Plastice

2525
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Cluj-Napoca
De'Longhi

Responsabilitati:

  • Omologarea si validarea de noi matrite pentru injectia de mase plastice;
  • Reglarea parametrilor de injectie conform fișelor de setări si optimizarea lor in caz de necesitate;
  • Testare matrite noi (parametrii de injectie, program robot, asamblare gripper, etc.);
  • Colaborarea în permanență cu serviciul de control al calității, operatorii, reglorii și logistica secției, intervenția în timp util asupra procesului de injecție pentru remedieri ori de cate ori este sesizat de către aceștia;
  • Propune idei pentru ajustarea matritelor in directia imbunatatirii proceselor;
  • Este responsabil pentru elaborarea si actualizarea documentatiei specifice de proces, cat si inregistrarea tuturor modificarilor parametrilor de injectie;
  • Implementarea de procese noi si documentarea acestor procese.

Beneficii:

  • Masa asigurata;
  • Tichete de masa;
  • Transportul asigurat;
  • Training-uri si programe de dezvoltare;

Candidatul ideal:

  • Studii superioare profil tehnic;
  • Experienta pe un post similar in domeniul injectiei maselor plastice;
  • Limba engleza - nivel avansat (Italiana constituie avantaj).

Descrierea Companiei:

     De'Longhi este o companie italiană producătoare de aparate electrocasnice, lider global pe anumite segmente. Succesul continuu al brandului Delonghi se datorează echipei noastre pe care o caracterizează spiritul inovator, energia unică şi nu în ultimul rând atitudinea orientată mereu spre reuşită. Suntem imaginativi și entuziaști.
     Demonstrăm mereu putere de caracter prin faptul că suntem o resursă infinită, când vine vorba de inventivitate şi aplicabilitate practică, și suntem mândri să ne punem numele pe produsele din casele oamenilor: "Fiecare experiență De'Longhi vine cu ceva special".

De'Longhi
  • Cluj-Napoca
  • Dej
  • Gherla
  • Apahida