Profile

Precision Application Software Test Engineer

Poziții disponibile: 5 poziții
213
FULL-TIME
Recrutare
Cluj-Napoca
Accent Jobs

În calitate de Precision Application Software Test Engineer, veți crea soluții pentru testarea și implementarea automată a cadrelor și pentru monitorizarea software-ului nostru.

RESPONSABILITĂȚI:

Contribuiți la echipă proiectând și dezvoltând scripturi de testare amănunțite.

• Automatizați scripturile de testare și le integrați în procesul de construire a software-ului

• Scrieți teste API complexe care interacționează cu serviciile sau bazele de date

• Proiectați, implementați și mențineți scripturi de automatizare a testelor pe mai multe platforme

• Mențineți porțiunea de testare funcțională a conductei de integrare continuă

• Dezvoltați și mențineți scenarii de testare BDD și planuri de regresie

• Participați la ciclul de viață al dezvoltării testelor, inclusiv analiza și proiectarea cerințelor

• Colaborați cu dezvoltatorii pentru a cerceta cazurile eșuate, pentru a colecta date suplimentare din testare și pentru a depana problemele software

COMPETENȚE ȘI CALIFICĂRI CHEIE:

Candidatul calificat va avea:

•  Licență în informatică, inginerie mecanică, electrică sau agricolă sau diplomă de inginerie aferentă

• Minim 4 ani de experiență ca Inginer de testare software, Dezvoltator de software sau Inginerie de dezvoltare software în Test

• Minim 2 ani în dezvoltare de scripturi de testare utilizând automatizarea serviciilor RESTful sau dezvoltarea Python

Candidatul ideal va avea:

•  Experiență de lucru într-un mediu Agil

• Abilități puternice de analiză și depanare

• Înțelegerea temeinică a conceptelor QA, STLC, SDLC, Integrare continuă și Implementare continuă

• Experiență demonstrată în automatizarea testelor folosind C++, Java sau alte limbaje

• Experiență cu instrumente BDD, cum ar fi Cucumber și Espresso

• Experiență cu Git, Jira și Polarion sau cu un alt instrument de management al ciclului de viață al aplicației

• Abilitatea de a lucra independent cu o supraveghere minimă

• Abilități puternice de comunicare scrisă și verbală

Accent Jobs
  • Belgia