Profile

Responsabil SSM

2214
FULL-TIME

Candidat Ideal

  •         Certificat de absolvire curs SSM;
  •         Reprezintă avantaj alte cursuri în domeniu (mediu, substanțe periculoase, deșeuri, etc);
  •         Experienta în domeniu;
  •         Cunoștințe bune de MS Office;
  •         Abilități de organizare/planificare;
  •         Abilități foarte bune de comunicare și lucru în echipă;
  •         Disponibilitate de deplasare între punctele de lucru (doar pe teritoriul României);
  •         Permis de conducere categoria B.

Responsabilități

  •         Verificarea documentației de SSM de la punctele de lucru existente, în baza recomandărilor și instruirii primite de la serviciul extern de SSM;
  •         Colaborarea cu punctele de lucru și serviciile externe de SSM din fiecare locație, în vederea coordonării măsurilor de prevenire și protecție în fiecare locație;
  •         Evidența echipamentelor de muncă și urmărirea verificărilor periodice ale acestora;
  •         Verificarea cunoașterii și aplicării de către toți lucrătorii a măsurilor prevăzute în planul de prevenire și protecție, precum și a atribuțiilor și responsabilităților ce le revin în domeniul SSM, stabilite prin fișa postului;
  •         Întocmire raportări, situații centralizatoare privind cantitățile de deșeuri gestionate pe tip de material și cod de deseu;
  •         Întocmire anexe pentru aprobarea transporturilor de deșeuri periculoase;
  •         Centralizare rapoarte primite de la punctele de lucru privind ambalajele puse pe piață;
  •         Întocmire Registru de evidență export deșeuri.

Beneficii

  •         Pachet salarial atractiv (salariu, tichete de masă, asigurare de sănătate);
  •         Formare profesională;
  •         Posibilitatea de a lucra într-o echipă dinamică și stabilă;

Despre Companie

Clientul nostru deține o experiență de peste 20 de ani în administrarea sistemelor de manipulare a deșeurilor.

Corporactive Consulting
  • Oradea