Profile

Agent vanzari materiale de constructii

720
FULL-TIME

Candidat Ideal

  •         Experiența în vânzările B2B constituie avantaj;
  •         Abilități de comunicare și relaționare cu clienții;
  •         Abilități de organizare și planificare a zonei deservite (Bihor);
  •         Capacitate rapidă de decizie, autonomie și automotivare;
  •         Persoană activă, dinamică și implicată;
  •         Limba engleză/ maghiară reprezintă avantaj;
  •         Experiența în vânzarea materialelor de construcții reprezintă avantaj.

Responsabilități

  •         Identifică în permanență potenţialii clienţi şi inițiază colaborarea cu aceştia în baza unei comenzi/ unui contract comercial;
  •         Oferă produse clienţilor conform ofertei generale, a listelor de preţuri, ofertelor speciale, campaniilor de marketing;
  •         Acordă consultanţă tehnică clienţilor în domeniul aferent produselor comercializate, inițiază comenzile de marfă;
  •         Urmăreşte şi răspunde de încasarea contravalorii mărfurilor livrate şi de respectarea termenelor de încasare conform contractului/ comenzii;
  •         Urmăreşte încadrarea strictă în limitele de credit acordate clienţilor (unde este cazul);
  •         Asigură comunicarea permanentă cu clienţii şi este responsabil de întreţinerea calităţii relaţiei cu aceştia;
  •         Întocmește ”fișa clientului” și urmărește actualizarea bazei de date a clienţilor;
  •         Întocmeşte periodic raportări privind vânzările conform solicitărilor Directorului de vânzări.

Beneficii

  •         Program de lucru flexibil (8 - 16);
  •         Mediul de lucru plăcut;
  •         Posibilitate de creștere profesională.

Despre Companie

Compania clientului nostru are ca obiect principal de activitate comerţul en-gros şi en-detail cu materiale de construcţii şi se adresează atât firmelor de construcţii şi distribuitorilor de pe piaţa de profil, cât şi persoanelor fizice.

Corporactive Consulting
  • Oradea