Profile

Core User QM

159
FULL-TIME
Auto & Automotive
Ghimbav
JOYSONQUIN Automotive Systems Romania SRL

 Candidatul ideal

  • Studii superioare economice sau tehnice;
  • Minim 3 ani experienţă într-un rol similar;
  • Cunoştinţe solide Microsoft Office, SAP, Noviplan;
  • Abilităţi foarte bune de analiză şi sinteză;
  • Excelente abilităţi de organizare şi planificare;
  • Persoană autonomă, cu iniţiativă şi orientată către rezultat;
  • Persoană cu foarte bune abilităţi de comunicare si relaţionare;
  • Cunoştinţe bune de limba engleză;
  • Cunoştinţe bune de limba germana (avantaj);
  • Experiență în managementul calității;
  • Cunostinte  ISO 9001; IATF 16949; norme VDA.

 Descrierea jobului

  • Dezvoltă ajustările holistice ale sistemului în cooperare cu utilizatorii cheie ai diferitelor departamente;
  • Planifică, testează și implementează proiectele / soluţiile de sistem de management al calităţii în SAP;
  • Dezvoltă instruirea SAP referitoare la managementul calităţii, inclusiv documentaţia aferentă;
  • Reprezintă QM (m / w / d) în ședinţa utilizatorilor cheie;
  • Examinează și cartografiază conceptele de autorizare;
  • Asigură documentația doveditoare a auditului în contextul managementului calității;
  • Analizează şi execuță evaluările statistice.

  Beneficii

  • Condiţii moderne de lucru;
  • Oportunităţi de dezvoltare în carieră;
  • Acces la traininguri şi programe de dezvoltare personală şi profesională.

  • Brașov