Profile

Inginer productie

64
1
FULL-TIME
Auto & Automotive
Cisnădie
Swoboda

Inginer de productie

Descrierea jobului:

·         Urmarirea fluxului de productie, constatarea neconcordantelor, analiza cauzelor si dispunerea masurilor de remediere;

·         Intocmirea si actualizarea instructiunilor de lucru, a planurilor de lucru (operatii /faze tehnologice), a instructiunilor de ambalare

·         Intocmirea si actualizarea listelor de componenta produse si semifabricate

·         Crearea si actualizarea PFMEA, Planului de Control

·         Verificarea disponibilitatii utilajelor  (capacitati si lista piese schimb);

·         Intocmirea si actualizarea protocoalelor de validare cu piesa etalon (MS)

·         Intocmirea si gestionarea protocoalelor de serie "0", transfer productie

·         Crearea si gestionarea mostrelor, etaloanelor, ajutoarelor vizuale

·         Receptia si gestiunea utilajelor

·         Intocmirea caietelor de sarcini pentru utilaje si scule noi

·         Crearea si gestionarea documentelor de proces conform APQP, audit de proces

·         Statistica si analiza defectelor rezultate din procesele de fabricatie, optimizarea proceselor

·         Rapoarte 8D ocazionate de reclamatii client si neconformitati interne

·         Pregatirea si sustinerea auditurilor de client

·         Crearea si gestiunea bazei de date

·         Instruirea de inductie a angajatilor noi.

Candidatul ideal:

·         Absolvent de studii superioare tehnice

·         Experienta profesionala similara in domeniul automotive reprezinta avantaj

·         Limba engleza la nivel avansat (scris, vorbit); limba germana constituie avantaj

·         Mod de lucru independent, grad ridicat de initiativa

·         Abilitati de comunicare, angajament si deschidere catre munca in echipa

·         Proactivitate si deschidere catre nou.

Beneficii:

• Pachet salarial atractiv (incluzand tichete de masa, prime de Paste, Craciun, 8 Martie)

• Prima de transport pentru angajatii cu domiciliul in Mun. Sibiu

• Oportunitate de a lucra intr-un mediu competitiv

• Acces la programe de dezvoltare profesionala

• Reduceri/gratuitati la servicii medicale la Centrul Medical Aria.

Swoboda