Inginer productie/Tehnician programare, lansare, urmarirea productiei

Poziții disponibile: 3 poziții
563
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Sibiu
Kuka

Candidatul ideal

  • cunostinte desen tehnic – cerinta obligatorie
  • cunostinte SAP - cerinta obligatorie
  • limba engleza si/sau germana – constituie avantaj
  • cunostinte PC, operare pachet Microsoft Office
  • capacitate foarte buna de comunicare si relationare
  • atentie distributiva, gandire logica si analitica
  • cunoasterea tehnologiei necesare in productie (debitare, prelucrari metale, tratamente de suprafata, tratamente de duritate s.a.

Descrierea postului

  • Reconstituirea listei de componente – BOM
  • Planificarea ansamblului final pana la ultima componenta din BOM
  • Asigurarea incarcarii optime a capacitatii de productie/montaj stabilite in limitele comenzilor ferme primite, utilizand informatiile existente (manager de proiect, SAP, montaj)
  • Intocmirea necesarului de materie prima, materiale auxiliare si urmarirea aprovizionarii acestora
  • Gestionarea stocurilor in depozitele logistice si in evidentele de inventar
  • Alocarea preliminara a resurselor pe baza necesitatilor estimate pentru proiectele primite
  • Decizie make or buy
  • Programarea livrarilor in functie de termenul de livrare stabilit prin comanda
  • Urmarirea fluxului tehnologic
  • Beneficii

    • bonuri de masa
    • cantina subventionata partial
    • asigurare medicala privata
    • pensie privata la implinirea a 5 ani in cadrul firmei
    • transport decontat
    • al 13-lea salariu
    • card de acces Metro
    Kuka
    • Sibiu