Profile

Agent de vanzari

178
FULL-TIME

Responsabilităţile principale:

Vânzarea produselor cuprinse în catalogul şi listele de preţuri ale companiei

Realizarea targetelor lunare de vânzări

Deplasarea în delegaţii

Încheierea şi semnarea contractelor comerciale cu clienţii din zona arondată

Menţinerea relaţiilor cu clienţii şi potenţialii clienţi, având în vedere creşterea vânzărilor şi promovarea imaginii firmei

Cunoaşterea în detaliu a produselor din portofoliul firmei

Propunerea unor strategii de dezvoltare pentru zona arondată

Participarea la şedinţe comerciale lunare

Respectarea rutelor stabilite şî efectuarea vizitelor la clienţi şi potenţiali clienţi

Expunerea materialelor publicitare

Candidatul ideal:

Are experienţă în vânzări (experienţa în vânzarea materialelor de construcţii constituie avantaj)

Are cunoştinţe de operare ale PC-ului şi tabletei

Este comunicativ şi convingător

Este organizat şi priceput la planificare

Beneficii:

Salariu atractiv

Bonuri de masă

Comision în funcţie de vânzări

Maşină de serviciu

Telefon şi tabletă de serviciu

RoMarketing
  • Constanța
  • Tulcea
  • Slobozia
  • Călărași