Analist Sisteme Informatice, Departamentul Proiecte si Organizare

218
FULL-TIME
Bănci & Finanțe & Asigurări
Chișinău
Mobiasbanca – OTP Group

Beneficiile pe care le oferim:

  •          Acordarea suportului privind identificarea, analiza şi formalizarea cazurilor de incidente funcţionale al sistemului informațional al băncii;
  •          Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  •         Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  •         Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  •          Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  •         Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  •          Salariu fix + alte avantaje financiare;
  •          Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Principalele responsabilităţi:

  •          Acordarea suportului privind identificarea, analiza şi formalizarea cazurilor de incidente funcţionale al core-banking-ului;
  •         Gestiunea planificărilor lucrărilor în vederea elaborării, organizării şi derulării de testare funcţională şi omologare bancară aferente core-banking-ului;
  •         Acordarea suportului privind versiunile de livrare în teste şi producţie aferente mentenanţei evolutive şi corective a core-banking-ului;
  •          Realizarea dezvoltărilor SAS (rapoarte, tabele, datamart-uri);
  •         Efectuarea testelor de integrare si acordare a suportului utilizatorilor băncii sau realizarea testelor funcţionale şi de calificare (omologare);
  •          Elaborarea specificaţiilor funcţional-tehnice aferente SAS conform cerințelor business;
  •          Conceperea şi redactarea livrabilelor aferente change management (proceduri, manualul utilizatorului, comunicare, formare, etc.) sau acordarea asistenţei pentru realizarea lor şi participarea la asistenţa acordată la punerea in funcţiune.

Cerinţe:

  •          Studii superioare profil economic sau in domeniu tehnologiilor informaționale;
  •         Experiența de activitate in sistemul financiar-bancar minim 2 ani;
  •          Experiența in realizarea proiectelor ce țin de implementarea, dezvoltarea și/sau mentenanța sistemelor informatice, va reprezenta un avantaj;
  •         Cunoștințe medii/avansate ale limbii engleze;
  •          Gândire inovativa, capacitate de analiza si sinteza, judecata rapida;
  •         Rezistența la sarcini repetitive și stres;
  •          Flexibilitate și autodezvoltare.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 337