Profile

Responsabil Raion

1196
FULL-TIME
Retail & FMCG
Cluj-Napoca
Leroy Merlin

Candidatul ideal

  • Capacitate de comunicare, coordonare şi lucru în echipă;
  • Orientare și deschidere către client;
  • Competenţă analitică;
  • Orientare către rezultat;
  • Capacitate de adaptare;
  • Flexibilitate şi responsabilitate profesională;
  • Dinamism și spirit de inițiativă;
  • Capacitate de anticipare.

Descrierea jobului

  • Este permanent în serviciul clientului şi a activităţii comerciale;
  • Acţionează în scopul asigurării celor mai bune produse şi unui înalt grad de satisfacţie client;
  • Concretizează şi îmbunătăţeşte planul de acţiuni comerciale pentru raionul lui în funcţie de acţiunile comerciale, de sezonalitatea produselor şi de dezvoltarea ofertei din magazine în funcţie de solicitările clienţilor;
  • Este la curent cu tendinţele pietei de bricolaj (DIY) şi le aplică în munca de zi cu zi;
  • Coordonează implantările respectând regulile companiei;
  • Realizează comenzi şi alte activităţi necesare la buna gestionare a raionului;
  • Urmăreşte stocurile şi aplică măsurile necesare pentru optimizarea lor;
  • Îi sfătuieşte pe consilierii de vânzare în ceea ce priveşte întâmpinarea şi sfătuirea clienţilor;
  • Asigură formarea consilierilor de vânzare în ceea ce priveşte cunoştinţele despre produse şi meseria în sine;
  • Verifică şi întreţine ordinea şi curăţenia din raion.