Profile

Economist

276
1
FULL-TIME
Consultanță
Cluj-Napoca
DWNT

Cerințe (Candidatul ideal)

Absolvent/ă al învățământului superior economic de specialitate.
Vechime/excperiență de cel puțîn 3 ani în domeniu, cuprinzând toate aspectele activității financiar-contabile.
Cunoștințe temeinice în sistemul organizatoric și financiar-contabil al societății comerciale.
Cunoștințe solide a legislației în vigoare privind domeniul financiar-contabil.
Bună cunoaștere a  programului contabilității computerizate WinMentor.

Gândire logică, capacitate de a analiză și sinteză, acuratețe.
Capacitate de organizare a activității contabile.
Capacitate de prelucrare a informațiilor, de interpretare și valorificare prin furnizarea de date prelucrate factorilor decizionali.
Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine pozitivă în relațiile cu oamenii.
Obiectivitate în aprecierea și analiză situațiilor economice, financiare și sociale, receptivitate, spirit de echipa.

Responsabilități (Job description)

Efectuarea activităților financiar-contabile a societății la nivel de bilanț și balanță.

Organizarea și gestionarea patrimoniului societății.

Stabilirea corectă a documentelor care se întocmesc și de circuitul lor în cadrul societății.

Efectuarea inventarierii generale a patrimoniului.

Efectuarea statelor de plată, a situațiilor de personal, trensmiteri REVISAL.

Realizarea analizelor financiar-contabile.

Întocmirea și transmiterea documentelor prevăzute de legislație în relația cu ANAF.

Prezentarea companiei (Despre noi)

Întotdeauna aproape de nevoile clienților noștri și cu o atenție deosebită pentru detalii și optimizarea costurilor, încearcăm încă din 2007 să inovăm și să aducem noi posibilități în designul de interior. Noi oferim:

-Servicii complete pentru amenajări interioare, consultanţă, proiectare și design (interior/exterior), relocare, montaj și mentenanţă a produselor oferite.

-Execuție mobilier, pardoseli profesionale (mochete, covor PVC, pardoseli tehnice, etc.), finisaje, sisteme de iluminat.

-Geamuri și compartimentări (sticlă, pereţi mobili, soluții acustice).

-Decoraţiuni și obiecte funcţionale.

Economist
DWNT
  • Cluj-Napoca