Profile

Conceptor Suprafete Design CAD

Poziții disponibile: 2 poziții
2602
FULL-TIME
Altele
Curtea de Argeș
CER CLEANING EQUIPMENT

Recrutam un pasionat Conceptor de Suprafete Design (Catia) pentru noul centru de design industrial (consumer products) din Pitesti.

 Candidatul ideal:

  • Responsabil pentru Dezvoltarea/Modelarea Suprafetelor din faza de concept pana la inceputul productiei de serie;
  • Transcrierea si implementarea shitelor/suprafetelor grosiere de Design in suprafete tehnic fezabile pentru realizarea matritelor de injectie (folosind Catia V5);
  • Asigura consultanta si suport pentru Departamentul de Inginerie Mecanica cu privire la estetica, texturare si calitate perceputa;
  • Asigura consultanta pentru Departamentul de Design Industrial in domeniul proceselor de injectie si asamblare (Design for Manufacturability);
  • Acompaniaza si asigura suport la realizarea preseriilor cu privire la calitatea perceputa.

Responsabilitati:

  • Diplomat in Design Industrial / de Produs, Inginerie Mecanica sau calificari echivalente.
  • Minim 2 ani experienta in modelarea suprafetelor complexe (free-form)
  • Cunoaste in profunzime sistemele de modelare parametrica (CATIA V5, NX, Creo, in cazul ideal si ICEM-Surf si/sau Alias)
  • Intelegere buna a design-ului estetic, a tratarii suprafetelor complexe, a procesului de realizare a matritelor de injectie, a procesului de texturare a matritei si a productiei de piese din masa plastica.
  • Experienta de lucru intr-o echipa interdisciplinara si internationala formata din designeri, ingineri, matriteri, dezvoltatori software, manageri de produs/proiect, etc.
  • Fluent in engleza, ideal si cunostiinte de germana.
  • Foloseste metode de lucru structurate chiar si sub presiunea termenului limita.
  • Preferabil, poseda cunostiinte generale de Adobe Photoshop & Illustrator

Avand in vedere noile prevederi legislative europene referitoare la protectia datelor cu caracter personal, aplicarea dumneavoastra la acest job reprezinta consimtamantul dvs ca CER Cleaning Equipment SRL sa poata colecta si prelucra datele dvs cu caracter personal pentru procesul de recrutare.