Coordonator de Proiecte, Direcția Gestiune Proiecte, Departamentul Proiecte și Organizare

Poziții disponibile: 2 poziții
3700
FULL-TIME
Bănci & Finanțe & Asigurări
Chișinău
Mobiasbanca – OTP Group

Misiune post: Implementarea și gestionarea proiectelor.

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi de bază:

  • Coordonarea proiectelor, de natură Organizaţională sau de Maîtrise d’ouvrage, de la studii de oportunitate până la implementare;
  • În cadrul proiectului / proiectelor pe care este alocat, are responsabilitatea unui întreg proiect, care poate fi:
    • Organizaţional:
      • Realizarea unui diagnostic (proces şi/sau structură) pe un domeniu specific: analizarea unui proces, analizarea misiunilor unei entităţi, analizarea unor date etc;
      • Realizarea de acţiuni de implementare: elaborarea de instrucţiuni, punerea în aplicare în entităţile implicate, elaborarea de metodologii si instrumente de lucru;
      • Pilotarea completă a proiectului: stabilirea metodei şi a planificării, urmărirea evoluţiei proiectului etc.
  • Gestiunea dezvoltărilor pe aplicațiile informatice:
    • Asigurarea suportului necesar pentru definirea detaliată a cerinţelor business (bancare), orientându-se spre opţiunile cele mai eficiente;
    • Redactarea caietelor de sarcini de nivel EVO complex;
    • Definirea şi realizarea testelor de omologare;
    • Conceperea şi redactarea livrabilelor aferente change management (proceduri, manualul utilizatorului, comunicare, formare, etc.) şi participarea la asistenţa acordată la punerea în funcţiune;
    • Analizarea incidentelor legate de producție;
    • Pilotarea lucrărilor.

Cerinţe faţă de candidaţi:

  • Studii superioare cu profil economic;
  • Experiență pe proiecte (minimum 2-3 ani);
  • Experiență de lucru în domeniul bancar nu mai puțin de 3-5 ani;
  • Cunoașterea SI din cadrul Băncii la nivel avansat;
  • Cunoaşterea limbilor: română, engleză și rusă la nivel avansat;
  • Cunoașterea pachetului MS Office la nivel avansat

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informații suplimentare la tel.: 022 812 337

  • Chisinau