Profile

Inginer Proiectare Tehnologica

2983
FULL-TIME
Energie
Cluj-Napoca
Energobit

Candidatul ideal:

  • Studii superioare: Electrotehnică, Energetică;
  • Cunoștinte de bază de electrotehnică/energetică: rețele de transport și distribuție, stații electrice
  • Cunoștințe de operare calculator (MS OFFICE: Word, Excel, etc.)
  • Cunoștințe de utilizare autoCAD constituie un avantaj;
  • Cunoștințe de proiectare procese tehnologice (constituie un avantaj);
  • Capacitate de analiză și sinteză;
  • Capacitate de organizare și planificare;
  • Capacitatea de a lucra în echipă;
  • Abilitatea de a colabora cu specialiști din alte domenii (mecanic, construcții, proiectare, etc);
  • Capacitatea de a culege, analiza și interpreta date și informații privind proiectele în derulare;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate la deplasări în interes de serviciu.

Atribuții:

  • Analizează documentația tehnico-economică pentru lucrarea ofertată și contractată;
  • Determină bugetul pentru manoperă, din care rezultă numărul de muncitori care trebuie să execute lucrarea și termenul de finalizare;
  • Determină etapele de execuție a lucrărilor și planifică execuția lucrărilor corelată cu graficele de execuție din ofertă/contract;
  • Stabilește modul de executare a lucrărilor, prin întocmirea de Fișe Tehnologice, instrucțiuni de lucru, în baza legislației în vigoare a normelor și normativelor republicate și departamentale, cerințelor clientului, etc.;
  • Verifică dacă documentația care stă la baza executării lucrărilor (PT+CS, DE, etc) conține toate elementele necesare execuției în teren a lucrărilor;
  • Urmărește modul de execuție a lucrărilor si aduce completări, face corecțiile necesare în descrierea modului de execuție a lucrărilor.
Energobit
  • Cluj-Napoca