Profile

Chat support

Poziții disponibile:
1383
FULL-TIME
Servicii & BPO
Iași
AlmavivA Services

Candidatul ideal:

  • Cunoști limba italiană la nivel avansat?
  • Iti place sa navighezi pe Internet?
  • Iți place să lucrezi într-o echipă tânără și dinamică?

Dacă răspunsul tău este “Da”, atunci avem job-ul ideal pentru tine!

Cerințe:

  • Bune cunoștințe de limbă italiană (scris, citit și vorbit);
  • Excelente abilități de comunicare verbală și scrisă;
  • Orientat spre client și spre rezolvarea solicitărilor acestuia;
  • Dorința de a învăța utilizând platforme online;
  • Capacitate foarte bună de organizare;

Responsabilități:

  • Oferirea de asistență clienților prin telefon, e-mail sau chat;
  • Gestionarea și soluționarea reclamațiilor primite din partea clienților în conformitate cu politicile companiei;

Se oferă:

  • Salariu motivant, peste media locală + tichete de masă;
  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
  • Bonusuri în funcție de performanță;

Descrierea companiei:

AlmavivA este grupul italian lider in domeniul Tehnologiei Informației și Comunicațiilor,ce dezvoltă soluții me­nite să stimuleze evoluția sis­temelor și proceselor operaționale ale întreprinderilor și administrațiilor publice.

AlmavivA Services este o filială a companiei AlmavivA Contact Spa care operează în domeniul CRM – Customer Relationship Management, ce oferă servicii de asistență clienți marilor companii de telecomunicație și transport aerian.Din anul 2016, AlmavivA Services răspunde exigențelor din spațiul Uniunii Europene cu o gamă vastă și inovatoare de servicii de înaltă calitate.

În prezent, societatea își desfăsoară activitatea în 4 sedii din România: 2 la Iași, 1 la Bacău și 1 la Craiova, depășind un număr de 1600 angajați

  • Iași