Profile

Sofer profesionist C E pentru comunitate

Poziții disponibile:
8129
FULL-TIME
Logistică & Transport
Oradea
H.Essers Oradea

Candidatul ideal

Cerinte:
• Permis de conducere cat. C+E - OBLIGATORIU;
• Atestat profesional pentru transport marfa - OBLIGATORIU;
• Card digital pentru tahograf - OBLIGATORIU;
• ADR colete- OBLIGATORIU;
• Cazier judiciar;
• Disponibilitate pentru lucru pe comunitate (4 saptamani cu 1 saptamana libera, sau 8 saptamani cu 2 saptamani libere sau
 12 saptamani cu 3 saptamani libere);

Descrierea jobului

Responsabilitati:

• Transportul de marfuri pe rute intracomunitare, cu sisteme autotractor+semiremorca 40 t, conform instructiunilor primite de la dispecerat;
• Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare;
• ESTE INTERZISA folosirea mijloacelor de manipulare a tahografului

OFERIM:

Venitul total NET 2500 EURO/ luna.

- 70 EURO/zi diurna externa
- 225 RON brut/zi diurna pe teritoriul Romaniei
- 2860 RON salar brut/luna
- Bonusuri fix 30ron/zi
- La aniversarea fiecarui an in companie iti oferim 100 RON brut/luna, cu un prag maxim de 1000 RON brut/luna la celebrarea a 10 ani impreuna cu noi
- Bonus pentru initiere soferi in valoare de 45 RON/brut/zi si bonus Bring Your Friend pentru aducerea unui angajat nou in firma in valoare de 1200 RON/brut cand implineste 6 luni de la angajare.
- Asigurare de calatorie in caz ca ti se intampla ceva neprevazut
- Asigurare pentru furtul bunurilor din cabina
- Asigurare in caz ca vei fi supus unei interventii medicale

- Asiguram depanaje tehnice in toata Europa, cu propriul departament de interventii
- Ne reparam in cea mai mare parte camioanele, in garajele proprii din Europa
- Dispecerat roman, aflat la Oradea, format dintr-o echipa tanara, dinamica si profesionista, dornica sa te cunoasca, care iti sta la dispozitie non-stop(24/7).
- Camioanele au o vechime de maxim 4 ani, tocmai pentru a fi siguri ca beneficiezi mai mereu de cea mai avansata tehnologie si cel mai bun confort

Interviuri si testari vor avea loc:
- de luni pana vineri, la ora 09:00 la Oradea, la sediul firmei;
- in prima vineri din luna la Iasi la ora 09:00, prima  prima sambata din luna Bacau la ora 09:00;
- in a treia vineri din luna la Drobeta Turnu-Severin, in a treia sambata din luna la punctul de lucru din Bolintin Deal (km 23 pe autostrada Bucuresti - Pitesti) la ora 09:00;
- ocazional si in alte locatii din tara: Targu Jiu, Piatra Neamt, Suceava, Galati, Ploiesti, Constanta si altele.

Pentru informatii suplimentare puteti suna de luni pana vineri intre orele 08:00 - 17:00 la Resurse Umane la 0735 050 710.

Descrierea companiei

89 de locații din 19 țări, 6.560 de angajați, un milion de metri pătrați de depozit, 1.475 de camioane și 1.800 de cisterne conforme ISO. Da, H.Essers este un prestator major de servicii logistice, o resursă valoroasă pentru clienții noștri strategici in domeniul farmaceutic, chimic, infra și de componente. Ca o afacere de familie bazată pe active, vă putem garanta perioade scurte de luare a deciziei, astfel încât să puteți actiona rapid. Acest lucru vă oferă garanția necesară pentru un serviciu perfect pentru clienții dvs. Aceasta este o combinație ideală pentru clienții și angajații mulțumiți, astfel încât ei să se poată dezvolta la locul lor de muncă!.

Alatura-te familiei noastre!

  • Oradea