Profile

Sofer profesionist pentru comunitate

Poziții disponibile:
1386
FULL-TIME
Logistică & Transport
Oradea
H.Essers Oradea

Candidatul ideal

CERINTE:

• Permis de conducere cat. C+E - OBLIGATORIU;

• Atestat profesional pentru transport marfa - OBLIGATORIU;

• Card digital pentru tahograf - OBLIGATORIU;

• ADR colete- OBLIGATORIU;

• Cazier judiciar;

• Disponibilitate pentru lucru pe comunitate (8 saptamani cu 2 saptamani libere, sau 12 saptamani cu 3 saptamani libere);

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

• Transportul de marfuri pe rute intracomunitare, cu sisteme autotractor+semiremorca 40 t, conform instructiunilor primite de la dispecerat;

• Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare;

• ESTE INTERZISA folosirea mijloacelor de manipulare a tahografului

OFERIM:

Venitul total net este intre 2300 si 2500 euro / luna

Cei cu experienta in companie, cu o vechime de 10 ani, au posibilitatea unui venit de 2680 €/luna.

Pachetul nostru salarial si beneficiile care ti le punem la dispozitie, contin:
- 65 euro/zi diurna externa
- 200 RON brut/zi diurna pe teritoriul Romaniei
- 2080 RON salar brut/luna
- Bonusuri de performanta de pana la 1950 RON/brut/luna
- La aniversarea fiecarui an in companie iti oferim 100 RON brut/luna, cu un prag maxim de 1000 RON brut/luna la celebrarea a 10 ani impreuna cu noi
- Bonus pentru initiere soferi in valoare de 45 ron brut / zi si bonus bring your friend pentru aducerea unui angajat nou in firma in valoare de 1200 RON/brut cand implineste 6 luni de la angajare.

- Asigurare de calatorie in caz ca ti se intampla ceva neprevazut
- Asigurare pentru furtul bunurilor din cabina, pentru ca stim cat de mult iti apreciezi lucrurile personale
- Asigurare in caz ca vei fi supus unei interventii medicale

Totodata trebuie sa stii ca drepturile tale salariale sunt platite la timp, fara nicio intarziere.

- Asiguram depanaje tehnice in toata Europa, cu propriul departament de interventii
- Ne reparam in cea mai mare parte camioanele, in garajele proprii din Europa
- Dispecerat roman, aflat la Oradea, format dintr-o echipa tanara, dinamica si profesionista, dornica sa te cunoasca, care iti sta la dispozitie non-stop(24/7).
- Camioanele au o vechime de maxim 4 ani, tocmai pentru a fi siguri ca beneficiezi mai mereu de cea mai avansata tehnologie si cel mai bun confort.

Interviuri si testari vor avea loc:

- luni si miercuri, ora 08:00 in Oradea la sediul firmei;

- prima vineri din luna la Chisinau si prima sambata din luna Bacau la ora 09:00;

- in a treia sambata din luna la punctul de lucru din Bolintin Deal (km 23 pe autostrada Bucuresti - Pitesti) - ora 09:00;

- ocazional si in alte locatii din tara: Targu Jiu, Turnu Severin, Iasi, Piatra Neamt, Suceava, Constanta

Pentru informatii suplimentare puteti suna de luni pana vineri intre orele 08:00 - 17:00 la Biroul Resurse Umane.

Descrierea companiei

Furnizorul de servicii în domeniul logistic, „H. Essers”, oferă soluţii personalizate şi integrate de transport şi logistică în întreaga Europă.

Compania „H. Essers” a fost înfiinţată în anul 1928 de către Henri Essers. Între timp, aceasta a devenit unul din liderii europeni în domeniul societăţilor de transport şi logistică care activează în sectorul chimic, farmaceutic / asistenţă medicală, precum şi în cel al bunurilor de înaltă calitate. În ultimii 10 ani, societatea de transport a cunoscut o dezvoltare puternică, datorită creşterii autonome şi a unor achiziţii strategice. În anul 2016 H.Essers a înregistrat o cifră de afaceri de 571 milioane euro.

H.Essers oferă soluții rapide, eficiente și de înaltă calitate din 71 de puncte strategice situate în 17 țări, pentru orice solicitare de transport paneuropean, de la 1 kg până la capacitate maximă.

Serviciile noastre includ:

-transporturi în regim de grupaj, de camion parțial încărcat (LTL) și de camion complet (FTL) -transport cu temperatură controlată -transport de mărfuri periculoase (ADR) -transport de containere -transport în condiții de maximă siguranță -transport aerian

  • Oradea