Profile

Consilier Clientelă Multimedia

2760
3
FULL-TIME
Bănci & Finanțe & Asigurări
Chișinău
Mobiasbancă Moldova

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Avem biroul chiar în centrul orașului;
  • Dacă dorești să ai un prînz bun, poți folosi cantina noastră;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare.

Principalele responsabilităţi:

  • Receptionarea si tratarea (pina la solutionarea definitiva) a solicitarilor primite de la clientii existenti si/sau potentiali ai Bancii prin intermediul canalelor alternative de deservire (telefonie, email, sms, IVR, eMobias.md etc.);
  • Realizarea actiunilor de Suport pentru clienţii Băncii deţinători de carduri bancare și pentru clientii Bancii utilizatori ai serviciilor/produselor de deservire la distanță ale Băncii;
  • Consilierea clienţilor existenţi şi potenţiali cu informaţie generală privind produsele bancare (tipuri, dobânzi, comisioane, documente necesare etc.);
  • Participă la vînzarea indirectă de produse bancare prin stabilirea de intîlniri de vînzare pentru clienţii existenţi şi potenţiali, interesaţi de produsele bancare, la Filială sau re-direcționare la Secția Vânzări la Distanță;
  • Apelarea clienților în cadrul campaniilor de telemarketing si/sau a sondajelor de calitate.

Cerinţe față de candidați:

  • Studii superioare cu profil economic/limbi străine;
  • Cunoaşterea produselor şi serviciilor bancare;
  • Vorbirea fluentă a limbii române și rusă; engleza nivel mediu de comunicare;
  • Abilităţi excelente de operare PC.

Particularităţile postului:
Munca în ture de zi/ noapte/ weekend/ sarbatori, turele de noapte şi sărbători se achită conform tarifului special.

Trimite CV-ul indicând postul solicitat prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md. Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

  • Chișinău