Consilier Clientelă Multimedia, Centrul de Contact Multimedia

Poziții disponibile: 4 poziții
6116
FULL-TIME
Bănci & Finanțe & Asigurări
Chișinău
Mobiasbanca – OTP Group

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare.

Principalele responsabilităţi:

  • Recepționarea și tratarea (până la soluționarea definitivă) a solicitărilor primite de la clienții existenți și/sau potențiali ai Băncii prin intermediul canalelor alternative de deservire (telefonie, e-mail, SMS, IVR, e-Mobias etc.);
  • Realizarea acțiunilor de Suport pentru clienţii Băncii deţinători de carduri bancare;
  • Realizarea acțiunilor de Suport pentru clienții Băncii utilizatori ai serviciilor/produselor de deservire la distanță ale Băncii;
  • Consilierea clienţilor existenţi şi potenţiali cu informaţie generală privind produsele bancare (tipuri, dobânzi, comisioane, documente necesare etc.);
  • Participă la vânzarea indirectă de produse bancare prin stabilirea de intâlniri de vânzare pentru clienţii existenţi şi potenţiali, interesaţi de produsele bancare, la sucursală sau redirecționare la Secția Vânzări la Distanță;
  • Apelarea clienților în cadrul campaniilor de telemarketing și/sau a sondajelor de calitate.

Cerinţe față de candidați:

  • Studii superioare cu profil economic;
  • Cunoaşterea produselor şi serviciilor bancare;
  • Vorbirea fluentă a limbii române și ruse; engleza nivel mediu de comunicare;
  • Abilităţi excelente de operare PC.

Particularităţile postului:

  • Munca în ture de zi/noapte/weekend/sărbători, turele de sărbători se achită conform tarifului special.

Aplică CV-ul aici!

  • Chișinău