Profile

Inginer calitate client

1998
FULL-TIME
Auto & Automotive
Oradea
Inteva Products

Candidatul ideal

- absolvent studii superioare in domeniul tehnic
- experienta pe un post similar - minim 2 ani
- experienta in domeniul automotive - constituie avantaj
- cunostinte de APQP, PPAP, FMEA, MSA, SPC
- experienta in lucrul cu standardele de calitate (ex. IATF) - constituie avantaj
- cunostinte de limba engleza - nivel avansat
- cunostinte limba germana - constituie avantaj
- abilitati de negociere si focus pe identificarea si implementarea de solutii
- bune abilitati de comunicare

Descrierea jobului

- Coordoneaza si motiveaza membrii echipei QA (Tehnicieni, CSE) in vederea respectarii standardelor de calitate, a celor de livrare, pentru incadrarea in costuri si respectarea termenelor limita;
- Asigura aderenta pe cerintele tehnice venite de la client din punctul de vedere al calitatii;
- Stabileste planuri de imbunatatire a calitatii in cadrul fabricii pe business unitul roof;
- Organizeaza si coordoneaza procesele si produsele departamentului de calitate in activitatile de audit;
- Analizeaza si izoleaza componentele neconforme (NOK parts) rezultate din activitatea de productie, rebuturile; decide si inregistreaza rebuturile in sistem, corect, complet si in timp;
- Emite planuri de validare;
- Responsabil cu partea de CSR (Customer Service Representative);
- Se asigura de crearea, respectiv trimiterea documentatiei PPAP clientilor;
- Creeaza si actualizeaza Planul de Control rollo si frame rollo;
- Face parte din echipa care creeaza PFMEA/ mentine PFMEA;

  • Oradea