Profile

Die casting process engineer

1593
FULL-TIME
Auto & Automotive
Târgu Mureș
CIE Matricon

Studii:

  • Studii superioare de inginerie, subinginerie
  • Limba engleză – nivel mediu
  • Cunoștințe operare PC (Excel, Word, Autocad sau similar)

Experiență:

  • Experiență de muncă în producție constituie un avantaj

Competențe și comportamente:

  • Abilități de organizare, coordonare, prioritizare și analiză
  • Abilități tehnice
  • Abilități de comunicare și ascultare
  • Orientare spre rezultate și rezolvare a problemelor
  • Atenție la detalii
  • Spirit de echipa
  • Creativitate în abordarea situațiilor dificile
  • Adaptabilitate la schimbări

Responsabilități:

  • Asigura functionarea optima a celulei de productie și optimizarea timpurilor
  • Identificarea deviațiilor procesului de turnat și corectarea factorilor
  • Conlucrare cu echipele de mecanici și electricieni întreținere utilaje
  • Suport în reglarea celulelor de turnat
  • Suport la realizarea planului de instruire a personalului direct productiv din turnătorie
  • Identificarea / definirea programelor de imbunatatire a celulelor de productie , soluțiilor pt  îmbunătășirii calității pieselor turnate la costuri cât mai reduse

Oferim:

  • Pachet salarial competitiv bazat pe competenţele profesionale
  • Tichete de masă în valoare de 15 lei
  • Transport la locul de muncă (contravaloare abonament)
  • Integrare imediată
  • Premii de sărbători
  • Bonus anual de performanţă
  • Alte sporuri, bonusuri și beneficii conform CCM
  • Cursuri de calificare și instruire la locul de muncă
  • Târgu Trotuș