Profile

Operator suport tehnic

Poziții disponibile: 5 poziții
1195
FULL-TIME
Telecom
Chișinău
Moldtelecom

Atribuții de funcție:

recepţionarea apelurilor telefonice ale abonaţilor

acordarea suportului tehnic abonaţilor (prin telefon) şi soluţionarea problemelor apărute la nivel hardware şi software

Cerințe față de candidat:

student/absolvent de studii superioare în telecomunicaţii

cunoaşterea sistemului de operare Windows

cunoaşterea bazelor de monitorizare, configurare şi întreţinere a reţelelor de calculatoare

cunoaşterea fluentă a limbilor română şi rusă (cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţională prezintă un avantaj)

orientare către client şi rezultat

abilităţi de lucru în echipă

abilităţi analitice

proactivitate şi pozitivism

abilitate şi dorinţă de dezvoltare a cunoştinţelor

Ce oferim:

grafic de lucru full time (8 ore) sau part time (4 ore)

stagierea achitată pînă la 2 luni (remunerarea 3700 lei)

pachet atractiv de recompense și beneficii (salariu fix (5700 lei) + bonus lunar în funcţie de rezultate)

training de dezvoltare a abilităților (din contul companiei)

posibilitate de dezvoltare a carierei

angajare oficială cu contract de muncă

lucru în ture

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md , menţionînd postul pentru care aplică (Operator suport tehnic).

Moldtelecom