Profile

Specialist in domeniul calitatii_QM Audit 5S

1119
FULL-TIME
Auto & Automotive
Chișinău
DRÄXLMAIER

DRÄXLMAIER Group este de peste 50 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei aproximativ 70 de mii de angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Căutăm un Specialist in domeniul calitatii_QM Audit 5S care să se alăture departamentului de Calitate. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Supraveghează respectarea termenelor măsurilor ce țin de auditurile 5S, formulează măsurile și le urmărește până la inchidere
  • Realizează școlarizarile din firmă cu tema : “5S

  • Efectuează auditurile 5S

  • Structurează și implementează conceptul KVP

  • Acordă suport și consultanță pentru îmbunătățirea proceselor/locurilor de muncă

  • Monitorizează progresul realizării acțiunilor de KVP

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice
  • Experiență minim 1 an în domeniul calității

  • Cunoștințe bune de operare PC (Excel, Outlook, Word, Power Point)

  •  Cunoștințe de limba engleză/germană nivel avansat

  •  Certificat auditor de process VDA 6.3 reprezintă un avantaj

  • Cunoștințe în domeniul calității: core tools, SPC, 8D; cunoștințe sistem managementul calității ISO9001, IATF 16949, experienta in audit, sistem 5S

  • Persoană sociabila, dornică să învețe, orientată spre proces, abilități foarte bune de organizare și comunicare

Beneficii:

  • Training inițial;

  • Posibilități de avansare în carieră;

  • Mediu de lucru competitiv.

*Postul este deschis pe durata determinata de 2 ani

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește să facă parte dintr-o echipă dinamică care iși desfasoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Specialist in domeniul calitatii_QM Audit 5S.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 saptamani.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email a DRÄXLMAIER Group, prin intermediul  retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul Grupului Draexlmaier.

DRÄXLMAIER